Banyo tadilatı

Banyo Tadilatı 

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır? 

Banyo tadilatı; farklı başlıklardan oluşur. Bunlar; Tesisat yapımı, kırım, sıva, fayans yapımıgerekli olan. duşakabin, banyo dolabı ölçüleri alma ve montaj biçimde ilerler. 

Tadilatı olacak banyonun ilk olarak kullanıma uygun bir projeye ihtiyacı vardır. Duşakabinin olacak yeri, klozet şekli. ve yeri, Banyo dolabı ve çamaşır. makinesinin konumlandıracağı yer gibi önemli detaylarıbelirlenmesi .gereklidir. Bunları kararlaştırdıktan sonra ölçüleri alınır. Sonrasında tesisat işleri başlar. 

Tesisat ustası

,sizin seçmiş olduğunuz yerlere gerekli muslukları bırakmalıdır. Bunlar, banyo dolabı için sıcak soğuk ve gider, klozet için iki adet taharet musluğu, küvet için küvet bataryasına gelecek. iki uç ve çamaşır makinesi için sıcak soğuk musluğu ve gider olacaktır. Bütübunlar alınacak .olan eşyalar göönünde tutularak konulur. 

25-30 yıllık evlerin çok değişik özellikleri bulunur. Bir kere fayansları bildiğiniz gibi .yapıştırıcı ile değil harçla yapılmıştır. Duvarlar mastara uygun değil büyük ihtimalle yamuktur. 

Bu nedenlerden dolayı bu tür .evlerde fayansın kazınıtekrardan sıva yapılarak mastara getirilmesi daha iyi bir seçenektir. 

20 sene ve altında ki evlerin genelinde yapıştırıcı kullanılmıştır. Bu tür evlerin fayansını üzerine vurarak .kontrol edersiniz. Eğer tok ses çıkıyorsa anlayın ki altı hava almıştır ve kırılıp sıvanması gerekir. 

Fayans montajı

Fayans işleminin hemen sonrasında sıra montaj işlemlerine gelir. Fayansın derzi verildikten sonrasında. bir gün beklenilmeli ve ertesi gükurubez” yardımıyla silinmelidir. Montaj işleri için tesisatçı tekrar çağırılır. Gereken .musluklar yerine takılır. Küvet bataryasına ek olarak duş ahizesi yerleştirilir. Musluk klozet ve duş takıldıktan sonra sıra banyo dolabı gelir. Bir sonra ki aşama da duşakabindir. 

Ortalama bu tür bir tadilat yapıştırma seçeneğüzerinden yapıldığında 7 gün sürmektedir. Kırım ve sıva. işi ile yapılırsa 10-12 gün arasında sürebilir. Tesisat Tadilat olarak .güvenilir ve profesyonel ekibimiz sayesinde hayalinizde ki banyoya sizi kavuşturuyoruz. bunun için sadece bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.